Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Odwrócona osmoza. Dlaczego filtrować wode pitną,
Odwrócona osmoza. Dlacego filtrować wode pitną,

Czy warto pić “kranówkę”?

Odpowiedź jest jednoznaczna – tak! Jest to ekologiczne, ekonomiczne i praktyczne. Rezygnując z wody butelkowanej, nie tylko dbamy o środowisko, ale również oszczędzamy pieniądze i podnosimy swój codzienny komfort. Zadajemy sobie pytania o to, dlaczego w kraju, w którym prawie każdy ma bezpośredni dostęp do wysokiej jakości wody w domu, wciąż kupujemy ogromne ilości wody butelkowanej, produkując tony plastikowych śmieci. Tymczasem kranówka przechodzi szereg restrykcyjnych testów, po których trafia do sieci miejskiej. Stamtąd przebywa kilka kilometrów rur miejskich oraz tych przynależących do budynku mieszkalnego. Finalnie to właśnie od ich stanu zależy jakość wody.

 

Dlaczego obawiamy się picia wody prosto z kranu?

  • woda ma zapach chloru

Chlorowanie wody ma na celu uzdatnianie i pozbycie się niebezpiecznych dla człowieka bakterii. Filtrowanie wody z kranu niweluje problem potencjalnie groźnych dla zdrowia związków oraz znacznie poprawia jej smak i zapach. Dzięki nowoczesnym systemom filtracji woda filtrowana wzbogacana jest o cenne dla zdrowia minerały, a jakością nie odbiega od wody mineralnej.

  • kamień osadzający sie podczas gotowania 

W rzeczywistości kamień jest naszym sprzymierzeńcem i świadczy o bogactwie cennych dla zdrowia minerałów (np. związków wapnia i magnezu) zawartych w wodzie. W kranówce znajdziemy więcej minerałów niż w wielu wodach kupowanych w sklepach. Niestety jego nadmiar niszczy sprzęt AGD np. czajnik czy żelazko. Filtrowanie wody systemem RO wyeliminuje ten problem a wzbogacenie filtra o mineralizator zapewni wszystkie niezbedne minerały.

 

Filtrowanie wody w kuchni - dlaczego warto?

Czystość wody pochodzącej z miejskich wodociągów i przydomowych ujęć wody jest sprawą niezwykle ważną dla zdrowia każdego z nas. To, dlatego na bieżąco należy dbać o jakość. Można to zrobić na wiele sposobów. Popularnym rozwiązaniem są specjalne urządzenia służące do oczyszczania wody pitnej. Łatwo można je stosować w gospodarstwie domowym. Występują one w formie filtrów do dzbanków lub domowych stacji uzdatniania wody. Alternatywą dla nich są filtry do zlewów, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki nim woda z kranu jest lepszej jakości. To jednak niejedyne zalety filtrowania wody z kranu, jako pozostałe wymienia się:

  • oczyszczenie wody z metali ciężkich i chloru. Przy zastosowaniu lamp UV możemy się pozbyć również groźnych dla zdrowia wirusów, bakterii;

  • poprawienie walorów smakowych kranówki. Filtrowana woda odzyskuje odpowiednie właściwości organoleptyczne;

  • przedłużenie trwałości sprzętu AGD,  Cząsteczki rdzy osadsole magnezu i wapnia wpływają negatywnie na  działania sprzętów domowych. Pamiętajmy też, by mniejsze AGD – żelazko, nawilżacz powietrza czy czajnik, uzupełniać wodą przefiltrowaną;

  • uzyskanie bardziej intensywnych i naturalnych smaków produktów spożywczych przy gotowaniu;

  • oszczędność w zakresie kupowania butelkowanej wody mineralnej - za litr wody z kranu  zapłacimy mniej niż 0,29 zł, za litr wody w butelce – ok. 1,40 zł. Nie dajmy się nabić w butelkę ☺ Filtrując wodę z kranu, decydujemy się na zdrową i smaczną wodę, o wiele mniejszym kosztem. Po co  dźwigać wodę ze sklepu do domu, skoro ona już tam jest?

  • proekologiczna postawa i ograniczenie produkcji plastiku przez gospodarstwo domowe. Filtrując wodę i pijąc ją z butelki wielorazowej, pomagamy ograniczyć produkcję plastikowych opakowań. Za każdym razem, gdy wyrzucamy plastikową butelkę do śmieci, ona nie znika.

 

Dlaczego filtr odwróconej osmozy?

Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak niezbędna jest filtracja wody i zacząć stosować ją w domu. W kwestii wyboru odpowiednich urządzeń można poprosić o pomoc. Fachowcy w swojej pracy stosują filtry do wody różnego rodzaju. Odwrócona osmoza to obecnie najdokładniejszy sposób filtracji wody, który usuwa do 98% zanieczyszczeń, w tym związki metali ciężkich, bakterie i wirusy. W jaki sposób montuje się system odwróconej osmozy? Instalacja nie powinna stanowić problemu dla montera. W praktyce systemy odwróconej osmozy zakłada się zazwyczaj w szafce pod zlewem kuchennym. Dlaczego warto zaopatrzyć się w takie filtry do wody? Odwrócona osmoza umożliwia sprawne uzyskiwanie wody w najczystszej postaci. Metoda jest korzystna nie tylko dla portfela, ale i środowiska naturalnego. Odpowiednie filtry do wody z odwróconą osmozą oczyszczą wodę, która będzie nadawała się do picia również przez zwierzęta. Można nią też myć warzywa, owoce czy przygotowywać kostki lodu. Filtry do wody i osmoza w nich zastosowana świetnie sprawdzają się nawet przy oczyszczaniu wody do pielęgnacji wrażliwej skóry. Taka filtracja wody jest ekologiczna, tania i wygodna. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl