Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
UP-FLOW czy DOWN-FLOW? Który zmiękczacz wybrać?
UP-FLOW czy DOWN-FLOW? Który zmiękczacz wybrać?

W górę, w dół i dookoła — woda może odbyć długą podróż, zanim dotrze do kranu. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz zmiękczacz wody. Zmiękczacze wody mogą być typu upflow – gdzie woda jest wypychana w górę – lub downflow – gdzie woda opada. Przyjrzyjmy się, jak działają te systemy, abyś mógł zobaczyć, który byłby lepszy dla zaopatrzenia w wodę w Twoim domu.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY UP-FLOW i DOWN-FLOW?

Różnice między zmiękczaczami wody z przepływem górnym (up-flow) i dolnym (down-flow) są prawie dokładnie takie, jak brzmią. Systemy z przepływem w górę działają na zasadzie przepływu wody w górę, podczas gdy systemy z przepływem w dół wypychają wodę.

Oto jak działa system upflow. Woda wpływa do zbiornika, przepływa przez górny kosz, a następnie spływa rurą wznośną pośrodku zbiornika. Gdy woda osiągnie dno rury wznośnej, przechodzi przez dolny kosz. Stąd woda jest wypychana w górę ruchem wirowym przez filtr. Cały system przepływu wody w górę działa dzięki zaokrąglonemu dnu zbiornika — powoduje to, że woda płynąca w dół spiralnie wznosi się w górę.

A co z systemem downflow? Zamiast przekierowywać wodę w dół i z powrotem do filtra, zmiękczacze wody z przepływem w dół są prostsze. Woda wpływa do zbiornika przez górny kosz, a następnie spływa przez filtr do dolnego kosza. Przefiltrowana woda przepływa następnie z powrotem do rury wznośnej i na zewnątrz zbiornika.

Jak widać, oba systemy opierają się na ciśnieniu wody, aby wypychać wodę zarówno w górę, jak iw dół. Różnice sprowadzają się do tego, w którym momencie woda jest faktycznie filtrowana. Systemy z przepływem w górę idą w dół, a następnie w górę, aby filtrować, podczas gdy systemy z przepływem w dół idą w dół, aby filtrować, a następnie cofać się.

KORZYŚCI Z SYSTEMU UP-FLOW VS. DOWN-FLOW

Teraz, gdy wiesz, jak działa każdy system, który jest lepszy? Preferujemy system upflow z wielu powodów. Konstrukcje z przepływem w górę eliminują potrzebę płukania wstecznego, ponieważ filtr jest stale przedmuchiwany, za każdym razem, gdy woda jest wypychana do góry. Ponieważ woda wiruje w układzie przepływu w górę, ma większy kontakt z mediami filtracyjnymi, co daje lepsze wyniki. Ponieważ woda ma większy kontakt z filtrem, system zużywa mniej soli, co zmniejsza Twoje wydatki. Systemy te nie zużywają energii elektrycznej i nie marnują dużo wody, co pozwala zaoszczędzić na rachunkach za media.

OSZCZĘDZAJ WODĘ, CZAS I PIENIĄDZE  

Oferujemy szeroką gamę systemów zmiękczania wody wykorzystujących technologię upflow. Dzięki naszym systemom będziesz cieszyć się mniejszym osadzaniem się kamienia, silnym ciśnieniem wody oraz bardziej miękką skórą i bardziej lśniącymi włosami — a wszystko to przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl